W najbliższy piatek, 9 września w Miejskim Przedszkolu nr 10  im. J. Korczaka w Ciechanowie odbędzie się uroczystość patriotyczna upamiętniająca postać Janusza Korczaka w 80. rocznicę śmierci. 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15 w budynku Przedszkola przy ul. Batalionów Chłopskich 4. W programie wydarzenia zaplanowano prezentację na temat życia, pracy i śmierci Janusza Korczaka, występ artystyczny dzieci oraz odsłonięcie tablicy memoratywnej. 

Organizatorami uroczystości są Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej im. dr Franciszka Rajkowskiego oraz Miejskie Przedszkole nr 10 im. Janusza Korczaka. 

Janusz Korczak ( Henryk Goldszmit) urodził się 22 lipca 1878 roku lub 1879roku w Warszawie. Prekursor walki o prawa dziecka, twórca oryginalnego systemu pracy z dziećmi, opartego na partnerstwie, samorządnych procedurach i pobudzaniu samowychowania, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru, a dla najmłodszych Król Dzieci, Stary Doktor.

Był założycielem i dyrektorem „Domu Sierot”. Ponadto współprowadził sierociniec dla dzieci – „Nasz Dom”. Jest autorem wielu znanych książek dla dzieci i młodzieży, utrzymywanych w konwencji baśniowej. 

Janusz Korczak zginął 7 sierpnia 1942roku wraz ze swoimi wychowankami w obozie zagłady w Treblince. 

red. 

fot. dzieje.pl 

Znajdź nas na FB

Reklama
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
1A_undersitlai_320x640
1A_undersitlai_320x640
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie