Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. Jak przebiega kampania wyborcza? Czy Mieszkańcy Mazowsza są zainteresowani nadchodzącymi wyborami?
Kampania trwa już od wielu tygodni. Jako kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego ciężko pracujemy, aby dotrzeć do Mieszkańców naszego regionu i zachęcić ich do udziału w tym wydarzeniu. Walczymy o frekwencję, bo ta pięć lat temu na Mazowszu była bardzo niska. Wtedy tylko 20 procent uprawnionych poszło na wybory, co było jednym z najniższych wyników w całej Unii Europejskiej. Polacy są zadowoleni z przynależności naszego kraju do europejskiej wspólnoty, a jednocześnie dość obojętnie traktują wybory, od których tak wiele zależy. Kampania wyborcza jest więc najlepszą okazją, żeby zachęcić ludzi do aktywności i zwrócić ich uwagę na rangę nadchodzących wyborów.

Dlaczego te wybory są takie ważne Pani zdaniem? Jak przekonuje Pani wyborców, aby zechcieli zagłosować?
Z wielu powodów zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego są niezwykle ważne. Po pierwsze trzeba uświadamiać ludzi, że 80 procent prawa obowiązującego w Polsce, stanowione jest w Unii Europejskiej. Istotnym jest, aby było to dobre prawo i aby uwzględniało interesy Polski. W Parlamencie Europejskim muszą się znaleźć ludzie, którzy będą chcieli i będą wiedzieli jak to zrobić. W kontekście interesów Polski trzeba wspomnieć o budżecie UE na nadchodzącą perspektywę na lata 2021-2027. Nowi europosłowie powinni z całych sił wspierać polski rząd w negocjacjach dotyczących tego budżetu.(…)

 

cała rozmowa z Marią Koc, wicemarszałek Senatu RP, kandydatką do Parlamentu Europejskiego, nr 2 na liście Prawa i Sprawiedliwości na Mazowszu w Czasie Ciechanowa w dniu 22 maja br. 

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska