MOSiR uruchomił nowo wybudowaną zjeżdżalnię, która zastąpiła starą, nie nadającą się już do użytkowania konstrukcję. Zjeżdżalnia znajduje się wewnątrz budynku nad niecką rekreacyjną.

Nowa 60-metrowa zjeżdżalnia wykonana jest zgodnie ze współczesnymi standardami i wymogami. Składa się z 25 różnokolorowych modułów z tworzywa sztucznego. To zjeżdżalnia odkryta, wyposażona w multimedia, umożliwiające np. pomiar czasu zjazdu.
Stara 77-metrowa zjeżdżalnia, wychodząca poza budynek, funkcjonowała od momentu uruchomienia krytej pływalni, czyli od 1998 roku. Konstrukcja nie spełniała jednak obecnie obowiązujących norm, w związku z czym musiała być wyłączona z użytkowania i zdemontowana.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który administruje krytą pływalnią, zapowiada że planuje kolejne etapy modernizacji obiektu. Pierwszą od czasu wybudowania modernizację kryty basen przeszedł na przełomie 2015 i 2016 roku, dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu pozyskanemu przez miasto. Wówczas wymieniono ślusarkę okienną, oprawy oświetleniowe w hali głównej basenu, grzejniki, siedziska dla zawodników, okładziny na plażach basenowych, przeprowadzono roboty związane z elektryką i hydrauliką oraz unowocześniono elektroniczny system pomiaru czasu.

Red.