Dzisiaj w ciechanowskiej Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się śniadanie prasowe z udziałem, wicemarszałek Senatu Marii Koc, Poseł RP Anny Cicholskiej, Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery oraz kierownika delegatury MUW w Ciechanowie Roberta Kochańskiego. Tematem spotkania było podsumowanie rządowego programu “Nowa Piątka”.  Wojewodowie, parlamentarzyści  PiS, nie tylko z Mazowsza ale i z całej Polski wizytują i spotykają się z mieszkańcami  i mówią o nowym programie.   Jednen z punktów “Piątki” już został przyjęty przez Parlament, mowa o trzynastej emeryturze, która zostanie wypłacana już od 1 maja br. Kolejny to 500+ na każde dziecko.                                                                                          – Program był na początku bardzo krytykowany przez oponentów politycznych. Mówili, że jest to program nie udźwignięcia dla polskiego budżetu, że jest to program przez który wiele ludzi rzuci pracę, że rozwinie się patologia. To wszystko jest nie prawdą. Polskie rodziny doskonale wiedzą jak te środki wykorzystać. Inwestują w swoje dzieci. Trzeba mieć złą wolę, by mówić, że ten program jest niepotrzebny, że zostanie ograniczony czy zlikwidowany. My zapewniamy, że jeśli wygramy wybory jesienią, to ten program zostanie i będzie realizowany. Ten program napędza polską gospodarkę i wzmacnia konsumpcję – mówiła wicemarszałek senatu Maria Koc.  – Tylko na Mazowszu  na ten program w ciągu 3 lat  przeznaczono prawie 10 miliardów złotych. – dodaje.  

Dane dotyczące naszego regionu przybliżył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. W okresie 3 lat, czyli od chwili wprowadzenia programu 500+  na drugie i kolejne dzieci do rodzin z terenu powiatu ciechanowskiego  trafiło blisko 180 mln złotych. Z programu skorzystało 6206 rodzin – mówił Wojewoda Mazowiecki. 

Głos zabrała również Poseł Anna Cicholska. W swoim wystąpieniu mówiła m.in. o trudnej sytuacji w polskim szkolnictwie wywołanej strajkami. 

Mil.

 

Więcej w papierowym wydaniu CC