Ania Sokołowska ma 15 lat i jest uczennicą III klasy gimnazjum w Sońsku. Bardzo  lubi rysować i projektować wnętrza dlatego w przyszłości chciałaby zostać projektantką. Fascynują ją również motocykle dlatego jej wielkim marzeniem jest jak najszybsze zrobienie prawa jazdy.                                              

 Jakiś czas temu zaczął dokuczać jej ból ręki, który stawał się coraz mocniejszy i w znaczny sposób ograniczał ruchy. Szczegółowe badania stwierdziły, że to osteosarcoma (złośliwy nowotwór kości) z podejrzeniem przerzutów do płuc. Obecnie Ania poddała się leczeniu chemioterapią. Później czeka ją poważna operacja polegająca na usunięciu chorej kości  i wstawieniu endoprotezy. Następnie kolejne cykle chemioterapii i długa bolesna rehabilitacja aby ręka mogła wrócić do pełnej sprawności.

 Lekarstwa, dojazdy do klinik, późniejsza rehabilitacja wszystko wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Sońsku przez cały grudzień organizuje kiermasze świąteczne. Odbywają się one w niedziele na przedpołudniowych mszach w kościele parafialnym w Sońsku i w Ciemniewku. Dochód  z nich będzie przeznaczony na leczenie nastolatki.   Pierwszy kiermasz ozdób świątecznych odbył się 2 grudnia. Kolejne odbędą się  9 i 16 grudnia. Ponadto na piątek 14 zaplanowano koncert kolęd połączony z kiermaszem, loterią fantową, a także sprzedażą produktów świątecznych , który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Sońsku.  

Ozdoby i dekoracje świąteczne przygotowywane są przez zarówno przez uczniów jak  i rodziców. Do tej szlachetnej akcji włączyły koła gospodyń , stowarzyszenia i lokalne firmy.

Ani można pomóc również za pośrednictwem Fundacji Cancer Fighters, gdzie ma indywidualne konto. Dokładne informacje znaleźć można na stronie pomagam.pl.

Datki można wpłacać bezpośrednio na konto:

Fundacja Cancer Fighters

Sikorskiego 43/15

66-400 Gorzów.

nr konta 53 1240 6494 1111 0010 8592 0357

Z dopiskiem dla Ani

 

Mil.