W tym roku mija 101 lat od legendarnej bitwy pod Sarnową Górą. Odbywające się kilkukrotnie pokazy historyczne przyciągały do Sarnowej Góry tysiące ludzi nie tylko z Mazowsza ale i z całej Polski. Widowiskowa rekonstrukcja cieszyła zarówno małych i dużych. Była to doskonała lekcja historii.

 W tym roku podobnie jak w ostatnich dwóch latach obchody będą skromne. Nie będzie przede wszystkim wyczekiwanej przez wielu rekonstrukcji. Trudna sytuacja epidemiologiczna w kraju i mało optymistyczne prognozy na najbliższe tygodnie ograniczają uroczystości jedynie do części oficjalnej.

Jak zapowiedziała w rozmowie z nami sekretarz Urzędu Gminy Sońsk Katarzyna Ptasiewicz imprezą towarzyszącą uroczystościom w Sarnowej Górze będzie piknik militarny, oraz stoiska, gdzie można będzie nabyć przysmaki przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Sońsk.

Uroczystości odbędą w dniu 15 sierpnia. O godz. 14 zostanie odprawiona Msza święta w intencji ojczyzny. Nie zabraknie ceremoniału wojskowego, apelu pamięci oraz salwy honorowej. Na zakończenie części oficjalnej delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1920 roku.

 

 

mil.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska