Od 29 lat w dniu 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku w całym kraju organizowane są obchody Święta Wojska Polskiego. W tym dniu Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie włącza się w to ważne dla tradycji oręża polskiego wydarzenie w sposób dotychczas niespotykany – wspólnym koncertem mieszkańców Ciechanowa i okolic w myśl hasła: Cała Warszawska wspólnie śpiewa żołnierzom polskim.

„ Polskie Kwiaty” – wydarzenie objęte honorowym patronatem Starosty Ciechanowskiego, odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia przed budynkiem powiatowej biblioteki przy ulicy Warszawskiej 34. W zaplanowanej na godzinę 17.00 części oficjalnej głos zabiorą przedstawiciele samorządu oraz lokalnych instytucji. Tuż po okolicznościowych przemówieniach pod tablicą poświęconą setnej rocznicy walk pod Ciechanowem złożone zostaną kwiaty. Zaś o godz. 17.30 zaproszeni goście oraz uczestnicy koncertu będą mieli niepowtarzalną okazję do wspólnego śpiewania znanych piosenek patriotycznych przy dźwiękach akordeonu i akompaniamencie orkiestry dętej.

„ Ideą wydarzenia jest oddanie hołdu oraz uczczenie pamięci żołnierzy polskich, walczących w obronie kraju i jego niepodległości przez społeczność Ciechanowa i powiatu. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które zechcą uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu o przyniesienie kwiatów, które indywidualnie będzie można złożyć pod pamiątkową tablicą, znajdującą się na budynku biblioteki. Wspólny śpiew będzie formą uczczenia żołnierzy polskich, którym znane i piękne, aczkolwiek często zapomniane piosenki towarzyszyły na wszystkich frontach wojen. Z naszej strony gwarantujemy, że przybyli do nas uczestnicy otrzymają w prezencie pamiątkowy śpiewnik, który mam nadzieję, posłuży im nie tylko podczas tego wieczoru, ale również przy innych okazjach.”- mówi Lech Zduńczyk, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

Organizator serdecznie zaprasza wszystkich rozśpiewanych mieszkańców
powiatu do wspólnego świętowania. „Liczymy, że zaproponowana przez bibliotekę forma obchodów tego wyjątkowego święta spotka się z pozytywnym odbiorem społeczności i będzie okazją do przeżycia wyjątkowych, rozśpiewanych chwil” – dodaje dyrektor.

 

źródło:PBP

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska