Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie koncert BARDOWIE SOLIDARNOŚCI. Pod szyldem BARDOWIE SOLIDARNOŚCI kryje się program słowno-muzyczny oparty o piosenki i pieśni związanez podziemiem niepodległościowym, utwory polskich autorów, kompozytorów i bardów.
 
Koncert odbędzie się 13 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).
 
BARDOWIE SOLIDARNOŚCI to program słowno-muzyczny oparty o utwory polskich autorów, kompozytorów, bardów: Jana Krzysztofa Kelusa, Andrzeja Garczarka, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Zwoźniaka, Jacka Kaczmarskiego, Macieja Pietrzyka, Jana Pietrzaka, Leszka Wójtowicza. W programie znalazły się utwory, które nierozerwalnie związane są z politycznymi
i społecznymi wydarzeniami lat 70. i 80. w Polsce i Europie, m/in.: Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, Ballada o Janku Wiśniewskim, Mury, Sen o śnie, Ostatnia szychta w kopalni Piast, Modlitwa o wschodzie słońca, Żeby Polska była Polską.
 
Koncert to esencja utworów, które w czasach przełomu politycznego w Polsce wykonywane były potajemnie w kościołach, podczas strajków robotniczych w stoczniach, kopalniach i innych zakładach pracy. Utwory, które dodawały otuchy i siły ludziom zaangażowanym w walkę o wolną Polskę. Repertuar koncertu wzbogacony jest wierszami Barbary Sadowskiej, Zbigniewa Herberta, Grzegorza Przemyka i innych poetów.
 
Podczas koncertu wystąpią:
Zbigniew Murawski – kierownik artystyczny projektu, kompozytor, gitarzysta, wokalista, muzykolog, pierwszy autor opracowań nutowych utworów Jacka Kaczmarskiego
 
Adam Tkaczyk – wokalista, gitarzysta, autor muzyki, aktor estradowy, lider zespołu Wyspy Dobrej Nadziei.
 
Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska