W lipcu i sierpniu w centrum miasta odbędzie się cykl koncertów obfitujących w brzmienia z całego świata. W tym miesiącu przy Kamienicy W18 zagrają Pedro y Mari (16 lipca) oraz Saksoholicy (27 lipca). Na deptaku zorganizowana będzie też potańcówka, przygotowywana w szczególności z myślą o seniorach, którzy cenią kontakt z kulturą i dobrą integrację.

16 lipca o godz. 18.00 zagrają Pedro y Mari (Maria Kudełka-Goner i jej brat Piotr, którzy tworzą doskonale zgrany duet wokalno gitarowy) oraz Duo Gitarowe Braci Kudełka. Muzycy zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż do Ameryki Łacińskiej i na Półwysep Iberyjski. Specjalnością wykonawców jest bossa nova, samba, salsa i rumba. Koncert będzie obfitował w gorące brazylijskie i kubańskie rytmy przeplatane zmysłowymi utworami śpiewanymi w języku hiszpańskim czy portugalskim. Rodzimym akcentem będą natomiast utwory polskiej muzyki filmowej. Rodzeństwo Kudełków cechuje duża spontaniczność, ekspresja i radość muzykowania, która szybko udziela się słuchaczowi, pozostawiając go w dobrym nastroju jeszcze na długo po zakończeniu koncertu.

Po koncercie między godz. 19.00 a 22.00 na miejskim deptaku zorganizowana zostanie potańcówka. Impreza będzie kierowana szczególnie do seniorów, ale jej otwarty i integracyjny charakter umożliwi też dołączenie innych osób, które cenią taniec i dobrą muzykę.

27 lipca o godz. 18.00 wystąpią Saksoholicy. W kwartecie grają: Maciej Zieliński – saksofon sopranowy, Daniel Bober – saksofon altowy, Bartosz Głombica – saksofon tenorowy i Paweł Piec – saksofon barytonowy. W repertuarze zespołu znajdują się utwory wielu kultur muzycznych z różnych zakątków świata. Podczas koncertu zabrzmi romantyczne tango, gorąca samba i taneczny rag-time. Zespół zabierze publiczność też w świat nastrojowych ballad oraz niezapomnianych standardów muzyki jazzowej.
Dwa kolejne wydarzenia muzyczne odbędą się w sierpniu.

Organizacja koncertów dla mieszkańców Ciechanowa w ramach projektu „Sentymentalna podróż muzyczna” została dofinansowana przez ratusz. Zadanie wybrano w konkursie ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.

 

 

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska