Miejska jednostka kultury pozyskała łącznie 440 tys. zł na realizację nowych przedsięwzięć, z których skorzystają ciechanowianie w różnym wieku. COEK zorganizuje wyjazdy dla mieszkańców do teatrów, muzeów i filharmonii. Latem na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich odbędzie się „I Ciechanowski Festiwal Teatrów dla Dzieci”. Zakupiona będzie też mobilna scena, która posłuży m.in. do realizacji koncertów i przedstawień.


COEK STUDIO zorganizuje dla mieszkańców Ciechanowa wyjazdy tematyczne do miejsc ważnych dla kultury narodowej. Będą to m.in. teatry, muzea czy filharmonie. Projekt „K jak Kultura” umożliwi integrację społeczną oraz aktywizację osób dojrzałych. Na przeprowadzenie tego zadania miejska jednostka kultury pozyskała dofinansowanie w wysokości 60 tys. zł z programu Kultura Dostępna 2024, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Kolejne dofinansowanie w kwocie 180 tys. zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie przeznaczone na realizację projektu „I Ciechanowski Festiwal Teatrów dla Dzieci”. Imprezy skierowane do najmłodszych ciechanowian odbędą się w okresie wakacyjnym na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich. Przez trzy dni prezentowane będą spektakle przygotowane przez teatry działające w całej Polsce. W programie znajdą się zarówno klasyczne bajki, jak i współczesne sztuki teatralne wykorzystujące różne style i techniki. Festiwal będzie popularyzować sztukę teatralną wśród najmłodszych oraz kształcić wrażliwość dzieci i młodzieży.

Miejska jednostka kultury będzie mogła kupić mobilną scenę do realizacji przedstawień, zajęć edukacyjnych, warsztatów, przeglądów oraz koncertów. Przenośna konstrukcja pozwoli na łatwą instalację sceny w różnych miejscach i podniesienie poziomu wydarzeń organizowanych dla mieszkańców. Zadanie zostanie dofinansowane kwotą 200 tys. zł z programu „Infrastruktura domów kultury 2024”.

 

źródło:UM

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska