Znamy tytuł filmu, który otworzy XII edycję Festiwalu NNW. Będzie to hollywoodzka produkcja: “Znajdę Cię” (oryg. Music, Love and War). Za film odpowiada, obsypana licznymi Oscarami, plejada gwiazd Hollywood i filmowców z Polski.
Film w reżyserii Marthy Coolidge to opowieść, inspirowana losami polskich muzyków z lat 30-tych i 40-tych XX wieku. Jest fabularną historią Rachel Rubin i Roberta Pułaskiego, oraz rodzącego się, romantycznego uczucia. Plany kariery muzycznej i życia w Stanach Zjednoczonych przerywa nagły wybuch wojny…
Reżyserka, Martha Coolidge jest autorką takich kultowych filmów jak: „Historia Rose” z nominowanymi do Oscara Laurą Dern i Diane Ladd, „Dziewczyna z doliny” z Nicolasem Cagem, „Angie” z Giną Davis, „Wschodząca gwiazda” z Halle Berry oraz głośnego serialu “Seks w wielkim mieście”. Pod jej kierunkiem rozpoczynali kariery tacy uznani aktorzy jak Halle Berry, Nicolas Cage, James Gandolfini, Robert Downey Junior i Laura Dern. Jej filmy były nominowane i zdobywały wiele nagród, w tym – Złote Globy i Emmy.
Film “Znajdę Cię” posiada znakomitą obsadę. Głównych bohaterów zagrali przystojny Leo Suter – wschodząca gwiazda z Wielkiej Brytanii oraz utalentowana Adelaide Clemens – Australijka mająca za sobą rolę m.in w filmie: „Wielki Gatsby”. Role drugoplanowe zagrali Stellan Skarsgård, znany publiczności i z „Piratów z Karaibów“, Connie Nielsen, odtwórczyni głównej roli w „Gladiatorze” oraz Stephen Dorff, bohater filmu „Wieczny łowca”.
Na ekranie ujrzymy także plejadę polskich aktorów: Małgorzatę Kożuchowską, Weronikę Rosati, Macieja Zakościelnego, Jacka Braciaka, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Redbada Klynstrę i innych. Zobaczymy też ponad 4000 statystów.
Głównymi producentami są Zbigniew John Raczyński, polsko-kanadyjski producent filmowy, zainspirowany życiem swojej rodziny w przedwojennej Łodzi oraz Bożenna Intrator, polsko-amerykańska scenarzystka, pisarka i tłumaczka. Na planie wspiera ich legendarny, hollywoodzki producent Fred Roos. Filmy, których był producentem lub reżyserem castingu, zdobyły ponad 100 nominacji do Oscara…
Autorami scenariusza są David S. Ward i Bożenna Intrator.
Niezwykłą, poruszającą muzykę do filmu napisał Jan A.P. Kaczmarek.
Zdjęcia kręcono w Nowym Jorku, Krakowie oraz Łodzi.
Źródło: FF NNW

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider