“1918 Ciechanów” to najnowszy komiks wydawnictwa Kado Studio i Coyot PRESENTS. Jego autorami są Dariusz Cybulski (scenariusz) i Rafał Kado (rysunki).
Na czterdziestu czterech stronach w formacie A4, powstała historia o lokalnych bohaterach, którzy w znoju i w trudzie, walczyli pełnym sercem i z wielkim oddaniem o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Należy podkreślić iż publikacja ukazuje się także z okazji 100-lecia komiksu polskiego!
Przypomnijmy, Rałał Kado to Ciechanowianin, rysownik komiksów, karykatur, ilustracji książek dla dzieci, pomysłodawca, scenarzysta i rysownik komiksu pt.: “Ciechan – narodzenie”. Rysownik komiksu pt.: “Opin. Pan trzech pagórków”, “Władca diamentów”, “Legenda o Łydyni”, “Kapitan N”. Rysownik ilustracji do książek dla dzieci tj.: “Ciechan”, “Przyjaciel wiatr”, “Dzieci Marcela”,”Leśni przyjaciele”, “Przygody trzech pigmejów”, “Jak rodzina mrówek dom budowała”, “Jak rodzina mrówek ogród urządzała”. Jest współtwórcą Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Narysujcie ciekawą postać do komiksupt. Ciechan”. Propaguje czytanie wśród najmłodszych i organizuje warsztaty i spotkania autorskie w szkołach i przedszkolach.
Dariusz Cybulski jest pomysłodawca i organizatorem Festiwalu Komiksów Historycznych, a także Komixtury na warszawskiej Pradze. Szef marki Coyot PRESENTS, wydawca albumów “Hasło Vertigo” i “X2 – Kazimierz Sabbat”. Kurator wystaw co bardziej obiecujących artystów. Współpracujący z polskimi wydawnictwami i festiwalami komiksu, dawny naczelny Komiksowej Agencji Informacyjnej. Animator kultury, organizator, dziennikarz, “domorosły” rysownik i scenarzysta. Brodniczanin wychowany na komiksach Tadeusza Baranowskiego.
Red.