W najbliższą niedzielę, 12 stycznia Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza na pierwszy w tym roku Koncert Niedzielny  – „Karnawał dookoła świata”. Na scenie wystąpią: Joanna Okoń – skrzypce, Katarzyna Glensk – fortepian. Konferansjerem muzycznym będzie  Lidia Szpilewska. Koncert rozpocznie się o godz. 15:00.  Bilety w cenie 15 zł, można bedzie nabyć przed koncertem.

Joanna Okoń – skrzypce               

Artystka wywodząca się z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych. Na estradach koncertowych występowała od najmłodszych lat, grając z matką – pianistką Aliną Jasielską-Okoń. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (studia magisterskie w klasie prof. Janusza Kucharskiego oraz studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Jana Staniendy). W 2012 r. zakończyła staż artystyczny w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Kunszt i wrażliwość muzyczną doskonaliła min. u słynnej skrzypaczki Mariny Jaszwili oraz podczas prowadzonego przez Filharmoników Wiedeńskich Międzynarodowego Kursu Orkiestrowego w Attergau (Austria), gdzie przez kilka letnich sezonów pracowała pod okiem takich dyrygentów jak sir. Neville Marriner, Fabio Luisi, Shandor Vegh, Leopold Hager, oraz Heinrich Schiff. Laureatka I nagrody na Przesłuchaniach Młodych Skrzypków w Warszawie (1991 r.) oraz VI nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Elblągu (1993 r.). Wystąpiła dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kobe (Japonia). Brała udział min. w projekcie muzycznym „Mity” organizowanym przez Jeunesses Musicales i przedstawionym w Teatrze Małym w Warszawie oraz Teatrze im St. Witkacego w Zakopanem. Współpracowała z tak słynnymi zespołami muzycznymi, jak: “Warszawscy Soliści Concerto Avenna” pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego oraz Sinfonia Varsovia, z którą współpracuje jako skrzypaczka do chwili obecnej. W 2014 roku artystka wraz z pianistką Natalią Zubko i wiolonczelistką Anną Wróbel nagrała płytę z dziełami kameralnymi Henryka Melcera wydaną przez wytwórnie Acte – Prealable. W czerwcu 2018 roku jako członek kwartetu Pan-Ton wystąpiła z Davidem Krakauerem podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Krakowie wykonując specjalnie napisany na tę okazję kwintet „Dybuk” kompozytora Wlada Marhuletsa. W styczniu 2018 wraz z pianistką Katarzyną Glensk dokonała nagrania nieznanych dzieł muzyki polskiej wydanych na płycie „Polish Impressions” przez wytwórnie Anagram. Ważne miejsce w życiu artystki zajmuje działalność pedagogiczna (ZPSM nr. 1 w Warszawie ) jak również  uczestnictwo w organizowanych przez Filharmonię Narodową koncertach dla dzieci i młodzieży. W październiku 2018 roku w ramach „Invitation Festival” wraz z pianistką Katarzyną Glensk wystąpiła w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Jorku  a rok później z tym samym projektem w Shanghaju.

Katarzyna Glensk – fortepian

Utalentowana polska pianistka, koncertuje jako solistka i kameralistka. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz w wielu krajach Europy. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami Chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne. Pierwszych lekcji gry na fortepianie udzielał jej ojciec. W wieku 4 lat rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Opolu. Studiowała w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli oraz klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kontynuowała naukę na studiach podyplomowych u prof. Jana Ekiera oraz prof. Bronisławy Kawalli. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka podczas letnich kursów muzycznych w Dartington (Wielka Brytania). W 2001 roku została stypendystką Trinity College of Music w Londynie. W dorobku ma wiele nagród i wyróżnień, m.in. pierwszą nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Duetów Kameralnych im. L. Janačka (Brno), pierwszą nagrodę L. Smith Duo Prize (Londyn) – obie w duecie z Ewą Mizerską, pierwszą nagrodę The Chopin Prize (Londyn) oraz drugą nagrodę w konkursie E. Schumann Duo Prize for Lieder (Londyn). W duecie z Ewą Mizerską dokonała polskiego prawykonania Sonaty na wiolonczelę i fortepian op.99 Krzysztofa Meyera. Utwór ten znalazł się na monograficznej płycie poświęconej utworom polskiego kompozytora wydanej przez wytwórnię Toccata Classics w Londynie. Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami kompozytora. Od 2009 roku wraz ze skrzypaczką Henryką Trzonek tworzy Duo Kreisler, prezentując szeroki repertuar muzyczny. Duet występował w wielu krajach Europy oraz w USA (Nowy Jork).

 

Lidia Szpilewska- konferansjer

Lidia Szpilewska – konferansjer muzyczny. Szczecinianka z urodzenia, wykształcenie wyższe zdobywała na dwóch uczelniach poznańskich. Jest absolwentką Filologii Romańskiej U.A.M. oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. Już podczas studiów prowadziła comiesięczne symfoniczne koncerty familijne Filharmonii Poznańskiej (m.in. z udziałem Roberta Satanowskiego, Krzysztofa Jabłońskiego, Kaji Danczowskiej). Kilkuletnie doświadczenie, zdobyte podczas działalności dyktowanej studencką pasją, zaowocowało propozycją współpracy ze strony Filharmonii Narodowej, współpracy, która przerodziła się w pracę na stałym etacie. Po zamieszkaniu w Warszawie nawiązała też kontakt z Krajowym Biurem Koncertowym i prowadziła wiele koncertów na scenach Łazienek Królewskich i pałacu w Wilanowie. Wśród artystów, jakich zapowiadała na pewno należy podkreślić orkiestrę Sinfonia Varsovia oraz zespół muzyki dawnej La Tempesta. Prócz koncertów stricte klasycznych chętnie podejmuje się wyzwań scenicznych o charakterze bardziej otwartym i różnorodnym, jak koncerty z udziałem tancerzy, spotkania folkowe i jazzowe, literacko – muzyczny projekt Baśnie dla dorosłych oraz autorskie wieczory piosenek różnych czasów i gatunków z założonym przez siebie zespołem De Passage.

źródło:Muzuem Romantyzmu

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska