W sobotę, 9 września w całym kraju w miastach, miasteczkach i na wsiach oraz w wielu miejscach poza jego granicami odbywało  się „Narodowe Czytanie”. W tym roku odbyła się jego 12. edycja. 

Do akcji Narodowego Czytania 2023 przyłączyła  się Szkoła Podstawowa w Chotumiu wspólnie z Gminną Biblioteką w Chotumiu.  Wspólne czytanie odbyło się z udziałem gości pani Ewy Buraczewskiej, Przewodniczącego Rady Eugeniuszem Olszewskim  oraz pracownikami  Urzędu Gminy Ciechanów.  Dzieci i dorośli  odczytali  fragmenty  powieści Elizy Orzeszkowej .

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach honorowym patronatem akcję objął prezydent RP Andrzej Duda.

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Dodatkowej atmosfery dodała dekoracja przygotowana ta tę okazję. 

 

fot. UG Ciechanów 

 

 

Reklama
Tesali
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
25 lat optyk.cdr
25 lat optyk.cdr
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska