Tradycyjnie, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, także w kwietniu Muzeum Romantyzmu w Opinogórze  na Koncert, a po nim na spotkanie w Galerii Jednego Obiektu.

14 kwietnia o godz. 15:00 w muzealnej Oranżerii rozpocznie się Koncert nr 629 pt. „Krasiński w pieśniach”. Unikatowy program poświęcony został w całości opinogórskiemu poecie. Dzieło jego życia w postaci obszernej twórczości literackiej wciąż żyje, inspirując od dziesięcioleci artystów. Wśród utworów muzycznych znajdą się kompozycje m.in. F. Chopina, W. Żeleńskiego. Dodatkowym walorem Koncertu będzie słowo wiążące, które wprowadzi w nastrój i wymowę prezentowanych utworów, ukazując także życie i działalność Krasińskiego z szerszej perspektywy, włączając m.in. fragmenty korespondencji.

Wystąpią:
Katarzyna Guran – sopran
Paweł Łukasik – altówka
Joanna Błażej-Łukasik – fortepian

Bilety dostępne: https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/rez…/numerowane.html... lub w muzealnym sklepiku

 

Przypominamy, że z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany jest program pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W jego ramach osoby niepełnosprawne i towarzyszący im opiekunowie będą mogli skorzystać z oferty Muzeum kupując bilet za preferencyjną cenę, tj. 1 zł za bilet dla osoby z niepełnosprawnościami i 1 zł za bilet dla towarzyszącego jej jednego opiekuna.

Szczegóły: https://muzeumromantyzmu.pl/wsparcie-osob-z…/

Po Koncercie, w ramach Galerii Jednego Obiektu zostanie zaprezentowane popiersie gen. Wincentego Krasińskiego /1782-1858/ autorstwa Francois Joseph Bosio /1768-1845/. Obiekt ten znajdował się w kolekcji Muzeum Ordynacji Hrabiów Krasińskich na Okólniku w Warszawie, a obecnie jest własnością Muzeum Narodowego w Warszawie. Popiersie to ze względu na prezentowaną postać bardzo mocno związane jest z Opinogórą, tym samym naszym Muzeum oraz północnym Mazowszem.

Wstęp wolny.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska