Już od dziś, 20 maja można będzie zwiedzać zarówno wystawę stałą, jak i nowe eksponaty w ramach wystawy „The Sound of Science”. Obowiązywać będą nowe zasady organizacji zwiedzania.

Po długiej przerwie związanej z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd, miasto ponownie udostępnia Park Nauki Torus dla zwiedzających.

Od 20 maja (środa) wszyscy chętni będą mogli łączyć naukę z zabawą korzystając ze stałej wystawy oraz nowych eksponatów w ramach wystawy „The Sound of Science”.
Zwiedzanie będzie możliwe przy stosowaniu się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa oraz wytycznych Sanepidu. Osoby powyżej 4 roku życia przebywając na terenie parku nauki muszą mieć maski zakrywające usta i nos. Każdy ze zwiedzających zostanie wyposażony w jednorazowe rękawiczki, które należy nosić podczas całej wizyty. Ekspozycję będzie mogło zwiedzać jednocześnie do 20 osób. Wszystkie eksponaty i elementy dotykowe będą regularnie odkażane. Z użytkowania czasowo będą wyłączone eksponaty wymagające kontaktu zwiedzających z obszarem twarzy i głowy tj. eksponaty wyposażone w słuchawki i opaski. Przy stanowisku kasowym będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Nieczynna pozostanie nadal szatnia.
W marcu, tuż przed wybuchem epidemii, w Parku Nauki Torus udostępniona została nowa wystawa – „The Sound of Science”. Zwiedzający mają do dyspozycji nowe interaktywne stanowiska o tematyce związanej z muzyką i fizyką dźwięku. Można wsłuchać się w rytm bicia swojego serca i zbadać zależność między jego uderzeniami a ruchem ciała. Doskonałą zabawą jest także możliwość samodzielnego tworzenia muzyki poprzez grę na rurach. W dźwiękoszczelnej kabinie można porównać natężenie swojego głosu z innymi głośnymi dźwiękami takimi jak warkot motoru, odgłosy pracującej wiertarki czy dźwięk jaki powoduje przelot samolotu. Są także dwa metalowe dzwony rurowe prezentujące efekt nałożenia na siebie dwóch fal.
Park umożliwia zwiedzającym samodzielne eksperymentowanie, odkrywanie praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury.
Red/UM

fot. UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie