Parafia św. Mateusza i Społeczny Komitet Rodzin Poległych Żołnierzy NSZ i NZW zapraszają  na uroczystą Mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odbędzie się w kościele w Zielonej gm. Krasne w dniu 27 lutego (niedziela) o godz. 12.
Po Mszy św. przewidziana jest wspólna modlitwa przy Pomniku Poległych, okolicznościowe przemówienia oraz składanie kwiatów i zapalenie zniczy.
Żołnierzom Niezłomnym pomordowanym i poległym w latach 1945-1956 poświęcono tablicę przy zabytkowym kościele w Zielonej w gm. Krasne. Upamiętnia ona 39 żołnierzy Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Pamiątkowa tablica przy zabytkowym kościele w Zielonej to jeden z pierwszych pomników Żołnierzy Niezłomnych, jaki został postawiony na północnym Mazowszu.
Mieszkańcy ziemi przasnyskiej i ciechanowskiej co roku biorą udział w uroczystościach i mszy w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz z okazji przypadającej pod koniec lutego rocznicy śmierci żołnierzy z patrolu st. sierż. Ildefonsa Żbikowskiego ps. Tygrys, z oddziału ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój.
 Partyzanci z oddziału st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. Rój – jednego z najsłynniejszych dowódców antykomunistycznego podziemia niepodległościowego: st. sierż. Ildefons Żbikowski ps. Tygrys, kpr. Józef Niski ps. Brzoza, kpr. Henryk Niedziałkowski ps. Huragan i kpr. Władysław Bukowski ps. Zapora zginęli 25 lutego 1950 r. 
red.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska