Miejska Boblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Janusz Płoński – dziennikarz, scenarzysta, pisarz, dokumentalista, współautor (wraz z Maciejem Rybińskim i Stanisławem Bareją) scenariusza serialu „Alternatywy 4″. Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).

Janusz Płoński – (ur. 14 marca 1947 w Szczecinie) – polski dziennikarz, scenarzysta, dokumentalista. W latach 1970–1980 pracował w tygodniku „itd”, zajmował się kulturą studencką, głównie teatrami. W 1980 wyjechał do Niemiec, gdzie jako autor i producent współpracował z telewizjami ZDF, Bayerischer Rundfunk i Hessischer Rundfunk. Dorobek: ok. 20 filmów dokumentalnych i reportaży. Współautor (wraz z Maciejem Rybińskim i Stanisławem Bareją) scenariusza serialu „Alternatywy 4″, autor (wraz z Jackiem Kondrackim i Jackiem Wasilewskim) scenariusza 13-odcinkowej kontynuacji „Alternatyw” pt. „Dylematu 5″. Wraz z Maciejem Rybińskim autor książek Góralskie tango, Balladyna Superstar – git czytanka z momentami, Brakujące ogniwo. Autor książki „Elvis. Dlaczego ja, Panie” oraz „Janusz Płoński – Kandydat na prezydenta”. Autor tekstu do albumu fotograficznego Andrzeja Polca „Kreuzwege in Polen” (wyd. Uwe Bär, Zürich, 1988). W 2017 autor książki „Alternatywy 4 – przewodnik po serialu
i rzeczywistości”. Autor ponad 200 reportaży cotygodniowo emitowanych w ramach cyklu „Jednym okiem” w telewizji Superstacja.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska