Bilsko 15 tys. zł udało się zebrać podczas niedzielnego kiermaszu kulinarnego, który odbył się we wszystkich parafiach na terenie Gminy Sońsk.


Przypomnijmy, 27 marca został zorganizowany Polsko- Ukraiński kiermasz kulinarny. Była to inicjatywa, której celem było zebranie pieniędzy na zakup środków opatrunkowych i lekarstw dla obrony cywilnej Ukrainy.


Na kiermaszowych kramach pojawiły się m.in. pierogi, barszcz, ciasta oraz elementy rękodzieła. Potrawy zostały przygotowane we współpracy z Paniami z Ukrainy według ich rodzinnych receptur. Łącznie udało się zebrać 14 900zł.

Kiermasz odbył się jedocześnie przed kościołami w Ciemniewku, Łopacinie, Gąsocinie i Sońsku po każdej Mszy Świętej.
Organizatorami były Koła Gospodyń Wiejskich z Gutkowa i Ciemniewa przy wsparciu KGW Chrościce, Stowarzyszenia Seniorów Irtealte z Gąsocina oraz wielu wolontariuszy z Polski i Ukrainy.

Jak informuje Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie lokalny wolontariat nie zatrzymuje się na tych działaniach, bo w planach jest kolejny kiermasz – jeszcze przed Wielkanocą – tym razem zbiórka będzie prowadzona na rzecz 9-miesiecznego Antosia Szlaskiego, który obecnie jest leczony w szpitalu w Genewie.

Lim.
Fot. GOK Gołotczyzna

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska