Wielkimi krokami zbliżają się Biegi Tropem Wilczym organizowane na terenie całego kraju. W tym roku obędzie się on również w Gołotczyźnie.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Do tegorocznego grona biegaczy Tropem Wilczym dołączy Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie.

– Bieg odbędzie się na dystansie blisko dwóch kilometrów i będzie to teren przyszkolny. Weźmie w nim udział stu uczestników. Na chwilę obecną listę uczestników mamy już zamkniętą – mówi naszej redakcji Arkadiusz Żurawski koordynator projektu.
Zawodnicy wystartują podobnie jak w pozostałych miejscach w kraju 6 marca. Bieg zostanie poprzedzony mszą św., która zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Sońsku o godz. 12. Po biegu organizatorzy dla osób uczestniczących w biegu oraz kibiców przygotują  ciepły posiłek przy ognisku.

Nad bezpieczeństwem uczestników biegu Tropem Wilczym czuwać będą strażacy z OSP w Sońsku.

Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
reklama-mareco-www-01
baner_DC_ciechanów (1)
Z4ioDDNw
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska