W Ciechanowie w dniach 27-29.08.2020 roku odbędą się XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Rywalizacja toczyć się będzie w kilku dyscyplinach- lekkiej atletyce, podnoszeniu ciężarów , zapasach w stylu wolnym, piłce siatkowej plażowej. Uczestniczyć w niej będą osoby do 23 roku życia reprezentujące kluby zrzeszone w pionie Ludowych Zespołów Sportowych.

Udział w imprezie zapowiedziało około tysiąc sportowców z całej Polski. Zawody odbywać się będą w Ciechanowie na stadionie miejskim- lekka atletyka, zapasy w miejskiej hali sportowej przy ulicy 17-go stycznia 60 C a podnoszenie ciężarów w hali im. Ireneusza Palińskiego , ul. Kraszewskiego 8. Organizatorzy przewidzieli też blok imprez integracyjnych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną , którzy rywalizować będą głównie w lekkiej atletyce.
W bloku integracyjnym rozegrane zostaną również konkurencje w , których zmagać się będą pracownicy i działacze samorządowi wszystkich szczebli , parlamentarzyści i europarlamentarzyści. Przygotowano dla nich specjalny program rywalizacji m.in. przeciąganie liny, czwórbój dla władz, turnieje w piłce nożnej , koszykówce i siatkówce plażowej. Wszystkie imprezy odbędą się na terenie miasta.
Organizatorzy liczą na udział polityków i samorządowców z pierwszych stron gazet. Część z nich potwierdziła już swój udział. Ciepłe przyjęcie i doping ciechanowian będzie dodatkowym wsparciem.
Z Ludowych Zespołów Sportowych wywodzą się wybitni polscy sportowcy a wśród nich Ireneusz Paliński mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów czy choćby Adam Małysz.

 

źródło: Ciechanowski Ludowy Klub Sportowy “Mazovia”

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska