W Ciechanowie w dniach 27-29.08.2020 roku odbędą się XXIII Ogólnopolskie Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Rywalizacja toczyć się będzie w kilku dyscyplinach- lekkiej atletyce, podnoszeniu ciężarów , zapasach w stylu wolnym, piłce siatkowej plażowej. Uczestniczyć w niej będą osoby do 23 roku życia reprezentujące kluby zrzeszone w pionie Ludowych Zespołów Sportowych.

Udział w imprezie zapowiedziało około tysiąc sportowców z całej Polski. Zawody odbywać się będą w Ciechanowie na stadionie miejskim- lekka atletyka, zapasy w miejskiej hali sportowej przy ulicy 17-go stycznia 60 C a podnoszenie ciężarów w hali im. Ireneusza Palińskiego , ul. Kraszewskiego 8. Organizatorzy przewidzieli też blok imprez integracyjnych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną , którzy rywalizować będą głównie w lekkiej atletyce.
W bloku integracyjnym rozegrane zostaną również konkurencje w , których zmagać się będą pracownicy i działacze samorządowi wszystkich szczebli , parlamentarzyści i europarlamentarzyści. Przygotowano dla nich specjalny program rywalizacji m.in. przeciąganie liny, czwórbój dla władz, turnieje w piłce nożnej , koszykówce i siatkówce plażowej. Wszystkie imprezy odbędą się na terenie miasta.
Organizatorzy liczą na udział polityków i samorządowców z pierwszych stron gazet. Część z nich potwierdziła już swój udział. Ciepłe przyjęcie i doping ciechanowian będzie dodatkowym wsparciem.
Z Ludowych Zespołów Sportowych wywodzą się wybitni polscy sportowcy a wśród nich Ireneusz Paliński mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów czy choćby Adam Małysz.

 

źródło: Ciechanowski Ludowy Klub Sportowy “Mazovia”

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider