W piątek 07.08.2020r. o godz. 16.04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kombajnu zbożowego, zboża oraz rżyska w miejscowości Wiksin gm. Grudusk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Grudusk KDR zastał pożar zboża, rżyska o powierzchni około 3ha oraz kombajnu zbożowego. Operator zdołał samodzielnie zlokalizować pożar powstały wewnątrz kombajnu przy użyciu gaśnic proszkowych oraz wyłączył główny wyłącznik prądu. Okoliczni mieszkańcy przy użyciu ciągników rolniczych wyposażonych w pługi zaorali pas wokół palącego się zboża ograniczając w ten sposób rozprzestrzenianie się pożaru.

 

 

– Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w miejscu gdzie pożar był najbardziej rozwinięty. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybył zastęp z PSP Ciechanów oraz pozostałe zastępy z OSP oraz PSP Mława. KDR z PSP przejął dowodzenie, a następnie kontynuował działania podjęte przez poprzednika. Polecił również podać dodatkowe dwa prądy wody w natarciu na dalszą część pożaru oraz jeden celem dogaszenia silnika w maszynie rolniczej. Po zlokalizowaniu pożaru zboża i rżyska cały spalony obszar przelano przy pomocy systemu tryskaczowego znajdującego się na wyposażeniu GCBA 5/32. Instalację elektryczną wokół silnika sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej – nie stwierdzono oznak pożaru. Na tym działania zakończono – relacjonuje KP PSP w Ciechanowie. 

 

 

Miejsce prowadzonych działań przekazano przybyłemu na miejsce właścicielowi.W działaniach trwających 1 godz. 57 min udział brało: 3 zastępy z PSP i 5 zastępów z OSP.

fot. KP PSP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider