W sobotę, 11 maja 2024, na dwa dni przed rocznicą 92 urodzin Ireneusza Palińskiego – w ciechanowskiej hali Widowiskowo-Sportowej Jego Imienia, odbyło się III Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego. Zawody – pierwszy raz zorganizowało Stowarzyszenie Sportowe im. Ireneusza Palińskiego, prowadzone m.in. przez synów Mistrza.

Przypomnijmy, Ireneusz Paliński był pierwszym Polakiem zdobywcą złotego medalu olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów – Rzym 1960.
Należał do wielkich tego sportu w Polsce i na świecie, wygrywał plebiscyty na najlepszego sportowca Polski i Mazowsza. Był częścią romantycznej, pięknej legendy o polskich sportowcach tamtych lat, Polski z powojennych dekad XX wieku. Bez pamięci o ludziach, o tym co było – nie ma co myśleć o przyszłości. Zwłaszcza, że już za kilka miesięcy polskie ciężary wejdą w rok 100-lecia istnienia w Polsce!


Wśród wielu gości obecni byli mistrzostwie olimpijscy w podnoszeniu ciężarów Zygmunt Smalcerz i Szymon Kołecki, parlamentarzyści przedstawiciel władz lokalnych i samorządowych. Obecny był również 89-letni Ginter Kreczman przyjaciel Ireneusza Palińskiego.


Na podeście stanęli sztangiści zarówno z kraju jak i z zagranicy.


Najlepszym zawodnikiem w punktacji Sinclaira został Kacper Urban i otrzymał on Przechodni Puchar, własnoręcznie wykonany przed laty przez Ireneusza Palińskiego.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska