Stowarzyszenie Ciechanowski Klub Sportowy “Jurand” zwróciło  się z oficjalnym zapytaniem do Związku Piłki Ręcznej w Polsce w sprawie reorganizacji rozgrywek 1 ligi mężczyzn w sezonie 2021/2022.

“Według zapowiedzi ZPRP, w sezonie 2021/2022 ma powstać 1 liga centralna. O planowanych zmianach w systemie rozgrywek Związek poinformował przed startem obecnego sezonu. Według planu miała powstać 16-zespołowa 1 liga centralna złożona z drużyn z całej Polski. Rozgrywki miały zyskać sponsora strategicznego i transmisje telewizyjne, co korzystnie wpłynęłoby na rozwój dyscypliny i znacząco podniosło poziom 1 ligi.

Z niepokojem śledzimy poczynania Związku w tej sprawie, a właściwie ich brak. Rozgrywki 1 ligi w sezonie 2020/2021 minęły półmetek. Na ten moment wiemy tylko tyle, że sezon zakończy się 22 maja. To zdecydowanie za mało, żeby móc zaplanować kolejne sezony.

SCKS Jurand aspiruje do występów w 1 lidze centralnej. Rozwijamy się zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Nasz kilkuletni plan zakłada awans na ten szczebel rozgrywkowy. Brak jakichkolwiek informacji ze Związku nie ułatwia rozmów ze Sponsorami i Samorządami.

Naszym zdaniem pomysł utworzenia 1 ligi centralnej jest pod wieloma względami trafiony. Apelujemy jednak do Związku o podjęcie natychmiastowych działań, mających na celu przyjęcie konkretnego planu reorganizacji, zakładającego atrakcyjne formy wsparcia dla zespołów występujących w 1 lidze centralnej” – czytamy w piśmie podpisanym przez  Piotra Serbistę  – Prezesa oraz  Krzysztofa Podlińskiego  – Wiceprezesa.

źródło: jurnadciechanow.pl

Znajdź nas na FB

Reklama
baner1
baner-www-01
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
koptrans 2020
Reklama
cicholska
Reklama
bzdz
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
kredyt-mieszkaniowy-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
fireland
Reklama
zbudujemy dom ciechanow
Reklama
Sushi Ciechanów
sushi-ciechanow