Szczęk łańcuchów, szum rozpędzonych gum, bojowe zawołania kibiców. Trzask rozjeżdżanych gałęzi, pisk hamulców, odgłosy wysiłku przy podjazdach. Triumfalne okrzyki na mecie, grzechot medali i zasłużone słowa gratulacji. Tak było podczas epickiego maratonu w Ciechanowie.

Zawodnicy peletonu Mazovii w Ciechanowie mogli poczuć się jak w domu. Startowali przecież spod imponującego, a przy okazji także starannie odrestaurowanego Zamku Książąt Mazowieckich. Można więc wyobrazić sobie, że z murów wielowiekowej fortecy na kolarzy spoglądali duchy równie odważnych, ambitnych i bojowo nastawionych postaci jak te, które na kilka chwil przed niedzielnym startem mocniej zaciskali dłonie na kierownicach, nabierali ostatniego łyku z bidony czy wizualizowali sobie trasę własnego dystansu. Rycerze Mazovii przy cichym dopingu mazowieckich książąt wystartowali punktualnie, wzbudzając nie tylko zainteresowanie kibiców oraz lokalnych mieszkańców, ale także i tumany kurzu.
Długi rozpęd na płaskim terenie pozwolił zawodniczkom oraz zawodnikom nabrać prędkości godnej szarży doborowych oddziałów. Na widok peletonu Mazovii, tych setek rowerów i dosiadających ich sylwetek, niejednemu dzielnemu wojakowi zmiękłyby nogi. Nogi kolarzy rozgrzewały się za to z każdym przejechanym kilometrem. Pracujące bez ustanku kolana i kręcące się koła niosły tych współczesnych rycerzy po ciekawie zaprojektowanej trasie. Nie było w ciechanowskich lasach takiej przeszkody, która mogłaby spowolnić brygadę szturmową Mazovii. Gładko pokonywano najostrzejsze zakręty, za sobą zostawiano ubite łachy piachu, nie patyczkowano się z najostrzejszymi nawet podjazdami. W samym peletonie także nie brakowało potyczek. Te najefektowniejsze rozegrały się oczywiście na odcinku specjalnym Continental, gdzie każdy starał się wywalczyć jak najlepszy czas, a tym samym także i atrakcyjne nagrody od Continental Polska. Starcia dotyczyły także rywalizacji o miejsca w klasyfikacji generalnej, ale i o prestiżowy tytuł najlepszego mieszkańca Ciechanowa.
W tej rywalizacji na dystansie Pro (68 km) bezkonkurencyjny okazał się Marcin Lange, a na dystansie ½ Pro (42 km) tytuł zdobył Adam Płoski. Zacięta walka trwała także na dystansie Fit (24 km). Zwycięsko wyszli z niej Karolina Szczaniecka oraz Jacek Lalak.
Sporo zabawy miały też ciechanowskie przedszkolaki, do których przyjechała znana z telewizji Rybka MiniMini. Dzieciaki ścigały się na bezpiecznie wytyczanych trasach, przybijały piątki Rybce, robiły sobie pamiątkowe zdjęcia, a na koniec każde z nich odebrało wspaniały dyplom/
Niedzielne wyniki zostaną zapisane w klasyfikacji regionalnego pucharu Continental MTB Mazowsze. Do jego rozstrzygnięcia, a tym samym wręczenia upominków od sponsora Continental pozostały jeszcze dwa starcia: w Józefowie oraz Piasecznie.
„Maraton w Ciechanowie okazał się sukcesem. Ale do tego potrzebna była przemyślana strategia” – mówił po zawodach Cezary Zamana, głównodowodzący całego przedsięwzięcia. „W wypadku Ciechanowa zwycięską strategią okazała się bliska współpraca z Prezydentem Miasta Ciechanowa Krzysztofem Kosińskim i jego magistratem. Kluczowe było też wsparcie Nadleśnictwa Ciechanów, które okazało wiele życzliwości przy planowaniu tras” – dodawał. W przygotowanie tras włączyła się też ciechanowska drużyna T4B Team, która z powierzonego zadania wywiązała się znakomicie. Słowa wyróżnienia należą się też policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie oraz zastępom druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.
Jeśli komuś spodobała się zabawa z Mazovią, może w kolejny weekend wybrać się do Zagnańska. To tam rozegra się starcie, które już dziś wielu spędza sen z powiek – Mazovia 24H Marathon (www.24h.zamanagroup.pl).

Wyniki:
Pro Kobiety, kat. Open
1. Luboińska Urszula, Trezado Wolfpack, 02:46:43
2. Kuszmider Magdalena, IFON KolarzKlub, 02:57:27
3. Kleczaj Barbara, GO Sport Scrapper Team, 02:57:55

Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Poczopko Andrzej, Cryospace Olsztyn, 02:25:08
2. Wołosiuk Jarosław, Cryospace Olsztyn, 02:25:11
3. Borowicz Bartek, COZMOBIKE TEAM, 02:27:06

½Pro Kobiety, kat. Open
1. Lutecka Małgorzata, IFON KolarzKlub, 01:52:20
2. Kołatka Anna, Cryospace Olsztyn, 01:52:54
3. Ostrowska Anna, T4B team, 01:52:55

½Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Grędziński Bartosz, Kross Staff Team, 01:36:23
2. Płoski Adam, T4B team, 01:36:40
3. Marchlewski Marcin, KOMOBIKE SCOTT, 01:36:44

Fit Kobiety, kat. Open
1. Gregorowicz Katarzyna, GO Sport Scrapper Team, 01:06:00
2. Woźnica Małgorzata, ABC Data Bike Team, 01:09:12
3. Płońska Aneta, Alltop STAG Team, 01:09:41

Fit Mężczyźni, kat. Open
1. Lech Michał, AM Cycling Team, 00:55:01
2. Sobótka Robert, 00:56:13
3. Ochocki Andrzej, Kolarski Klub Sportowy MASTERS BRODNICA, 00:56:18

PZ. 

 

no images were found

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska