W sobotę 8 września na nowej ciechanowskiej bieżni lekkoatletycznej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W imprezie uczestniczyło ponad 500 młodych zawodników z 61 klubów województwa warmińsko–mazurskiego i mazowieckiego.
Była to najważniejsza impreza dla tej kategorii wiekowej punktowana do Ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po raz pierwszy kibice lekkiej atletyki mieli okazję zobaczyć tego typu zawody na nowej bieżni wraz ze wszystkimi urządzeniami i specjalistycznym sprzętem. Zmagania młodych sportowców były dużym widowiskiem dla kibiców i samych zawodników. Rywalizacja odbywała się w konkurencjach biegowych: sprinty (w tym biegi przez płotki), biegi średnie i długie oraz konkurencje techniczne, min. rzut oszczepem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, skok w dal i wzwyż. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Ciechanowa, podopieczne trenera Zbigniewa Majewskiego. Julia Kwasieborska zajęła 3 miejsce w biegu na 100 metrów, a Aleksandra Szemplińska wywalczyła 4 lokatę w skoku w dal.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dwukrotny Mistrz Olimpijski z Pekinu i Londynu w pchnięciu kulą, Tomasz Majewski, który obecnie pełni funkcję Wiceprezesa PZLA i Prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki oraz prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Red.