7 lipca żołnierze z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pobiegną dla Neli – dziewczynki chorej na dziecięce porażenie mózgowe. Pomysłodawcą jest Pan Tomasz Sałkiewicz – wujek dziewczynki, który pokona trasę liczącą 340 km w 9 dni. W trakcie biegu będzie zbierał pieniądze na leczenie dziewczynki.

 

Nela to mała bohaterka z Łodzi, która urodziła się jako wcześniak. W wyniku komplikacji przy porodzie doszło do niedotlenienia organizmu, a w konsekwencji spowodowało, że dziewczynka zachorowała na dziecięce porażenie mózgowe. Rodzina zadbała o codzienną rehabilitację dziecka w nadziei, aby w przyszłości polepszyć komfort jej życia. Jednak ich zasoby finansowe nie wystarczają na dalsze pokrycie kosztów leczenia, a te stale rosną.

Sierż. Tomasz Sałkiewicz-żołnierz 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zorganizował bieg #KilometryDlaNeli, podczas której będzie zbierał pieniądze na leczenie dziecka.
Początek trasy wyznaczył w Giżycku, koniec biegu planuje w Łodzi – łącznie pokona 340 km siłą własnych mięśni. W dalszą drogę z Ciechanowa sierż. Tomasz wystartuje 7 lipca o godz. 18.00 spod bramy 5 Mazowieckiej Brygady OT. Do wydarzenia dołączą terytorialsi, którzy wspólnie z wujkiem dziewczynki pobiegną ulicami Ciechanowa. Zapraszamy Państwa do wspólnego pokonywania kilometrów oraz kibicowania.

 

Elżbieta Obrębska 
Rzecznik prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

 

fot.5. MBOT

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska