„Pomagamy i chronimy” – to motto, które towarzyszy policjantom w ich codziennej służbie. Gdy ktoś potrzebuje pomocy, często liczy się każda minuta. Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła tragedii, do której mogło dojść w minioną środę. Dzięki profesjonalizmowi i skutecznemu działaniu, funkcjonariusze uratowali nastolatka, który groził, że targnie się na swoje życie. 15-latek trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

– Kolejny raz szybkie i profesjonalne działanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zapobiegło tragedii. W minioną środę (24.01) dyżurny ciechanowskiej komendy odebrał od operatora numeru alarmowego 112 bardzo niepokojącą informację o nastolatku, który groził odebraniem sobie życia. W tej sytuacji liczyła się każda minuta. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania chłopaka, jednak nie zastali go w domu. Mundurowi natychmiast podjęli działania, aby ustalić, w którym kierunku chłopak mógł pójść i odnaleźli go już po kilku minutach w rejonie mostu w Kargoszynie. 15-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był w złym stanie psychicznym i emocjonalnym. Policjanci w obecności matki przekazali chłopca pod specjalistyczną opiekę medyczną – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

Policjanci przypominają i apelują – jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj, jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska