Po raz kolejny policjanci ciechanowskiej drogówki prowadzili działania z wykorzystaniem urządzenia monitorującego ICam. Za pomocą kamer nadzorowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili 23 wykroczenia popełnionych przez kierujących wobec pieszych.

Wczoraj (17.04) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu po raz kolejny prowadzili na terenie Ciechanowa działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których wykorzystywany był mobilny system monitoringu iCam. Jest to system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję do komputera.

Kamery śledziły zachowania kierowców na przejściach dla pieszych, czyli w tych miejscach, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.

Niestety nie brakowało nieodpowiedzialnych kierujących. Policyjne urządzenie rejestrowało popełniane wykroczenia, a mundurowi z ciechanowskiej policji interweniowali wobec ich sprawców. Policjanci ujawnili 23 wykroczenia popełnionych przez kierujących wobec pieszych. 21 z nich polegało na wyprzedzaniu bezpośrednio przed lub na przejściu dla pieszych. Jeden kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali również jednego rowerzystę, który nie stosował się do zakazu jazdy rowerem po przejściu dla pieszych. Mundurowi w ramach prowadzonych działań nałożyli 18 mandatów karnych, w dwóch przypadkach zastosowali pouczenie, a w trzech skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że wykroczenia popełniane względem niechronionych uczestników ruchu drogowego są wysoko sankcjonowane. Grzywna w drodze mandatu karnego wynosi 1500 złotych, dodatkowo na konto kierowcy wpływa aż 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników dróg. Piesi i rowerzyści są bowiem najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych. Zderzenie samochodu z pieszym, czy rowerzystą, którego nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa, czy też poduszki powietrzne jest bardzo niebezpieczne.

 

źródło:KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska