30-latek zatrzymany przez ciechanowskich policjantów najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wobec sprawcy przemocy. Mężczyzna znęcał się psychicznie nad matką oraz kierował wobec nich groźby karalne. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 30-latek naruszył mir domowy.

– Kilka dni temu mieszkanka powiatu ciechanowskiego złożyła zawiadomienie o znęcaniu się nad nią przez syna. 30-latek od dłuższego czasu wszczynał z nią awantury, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia a także utrudniał pracę zarobkową. 30-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty znęcania się nad matką. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do matki oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Jednak sprawca przemocy nie miał zamiaru się do niego stosować. Pomimo wydanego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej, 30-latek wdarł się do domu matki. Policjanci zatrzymali mężczyznę a prokurator złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 30-latka  – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym z ciechanowskiej policji. 

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo m30-latek odpowie za naruszenie miru domowego.

 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska