Surowe konsekwencje czekają trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się na przejażdżkę, nie mając do tego wymaganych uprawnień. Policjanci udaremnili im dalszą jazdę i sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Za to wykroczenie 35, 52 i 61-latkowi grozi kara grzywny do 30 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 


– W miniony czwartek (15.02) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy na ul. Sońskiej w Ciechanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem kia. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Kolejny kierowca, który zdecydował się na przejażdżkę mimo braku uprawnień do kierowania, został zatrzymany przez ciechanowską drogówkę w minioną sobotę (17.02) w Grzybowie. 52-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nigdy nie posiadał prawa jazdy – informuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.  – Z kolei 61-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, „wpadł” w minioną niedzielę (18.02) w Pęchcinie na ul. Płockiej, bo przekroczył dopuszczalną prędkość. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że kierujący kią stracił uprawnienia kilka lat temu za jazdę po alkoholu. Za popełnione wykroczenia wszyscy trzej kierujący odpowiedzą teraz przed sądem -dodaje. 

Policja przypominamy, że za jazdę bez wymaganych do tego uprawnień policjant obligatoryjnie w każdym przypadku przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych. Obowiązkowo orzekany jest też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska