Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policyjna grupa SPEED eliminuje tych uczestników ruchu, którzy rażąco naruszają przepisy. Jednym z nich był właśnie kierowca bmw. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 68 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.


Policjanci z grupy SPEED, którzy dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu ciechanowskiego w miniony piątek (17 marca br.) w miejscowości Opinogóra Górna zatrzymali 39-letniego kierowcę bmw, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 68 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto 39-letni mieszkaniec powiatu płońskiego otrzymał mandat w wysokości 2 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto spieszyć się i ryzykować życie swoje oraz innych!

 

źródło: KPP Ciechanów 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
polska-grupa-gornicza
pul
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
polska-grupa-gornicza
pul
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama net-01
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska