Do 30 tys. złotych grzywny grozi dwóm mieszkańcom powiatu ciechanowskiego, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. 27- letni motocyklista nigdy nie posiadał prawa jazdy. 26-letni kierowca opla stracił je za liczne wykroczenia w ruchu drogowym.


Niestety statystyki pokazują wyraźnie, że niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem gdy wsiadają za „kółko” nie posiadając do tego prawa jazdy. Tylko wczoraj ciechanowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej aż dwóch kierujących, którzy nie posiadali wymaganych uprawnień do kierowania.

Pierwszy ,,wpadł” kierujący motocyklem keeway. Policjanci z Posterunku Policji w Sońsku zatrzymali go do kontroli w Sarnowej Górze. 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że motocykl nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz przeglądu technicznego. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu. Wysłali też informację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tego samego dnia, w późnych godzinach wieczornych policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 26-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego również nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna stracił je kilka miesięcy temu za liczne wykroczenia w ruchu drogowym.

Obaj kierowcy odpowiedzą za popełnione wykroczenia przed sądem. Przypominamy, że wprowadzony w styczniu 2022 roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w tym zakresie. Policjant w każdym przypadku kierowania pojazdem bez uprawnień kieruje wniosek o ukaranie do sądu. Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami od 6 miesięcy do 3 lat. Kwota grzywny wynosi od 1500 do nawet 30 tysięcy złotych.

 

 

źródło:KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska