Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Wciąż niestety nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. 

– W ostatni czwartek w miejscowości Ojrzeń funkcjonariusze zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Mercedes, który prowadził pojazd bez włączonych świateł mijania. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości, badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile. W piątek w Glinojecku policjanci zatrzymali 49-letniego kierowcę Citroena, który miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. W niedzielę natomiast ciechanowscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę skody. Policjanci zauważyli tego kierowcę w Ciechanowie na ul. Pułtuskiej. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu – relacjonuje kom. Jolant Bym z KPP w Ciechanowie. 

Kierowcy wsiadając za kierownicę będąc pod wpływem  alkoholu muszą się liczyć z konsekwencjami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat.

Jednak to nie wszytsko. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych w przypadku, kiedy osoba po raz pierwszy dopuszcza się popełnienia takiego czynu. Gdy sytuacja powtórzy się kara wzrasta i jest nie mniejsza niż 10 000 złotych.

 

red. 

 

 

Reklama
Tesali
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PUZIM-TC-1000x300p
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
25 lat optyk.cdr
25 lat optyk.cdr
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska