Zarzuty za kradzież usłyszał 30-letni mieszkaniec Ciechanowa, który w jednym ze sklepów ukradł sprzęt elektroniczny za kwotę ponad 1,5 tys. złotych. Mężczyzna został zauważony przez pracownika ochrony, gdy ponownie wrócił na miejsce zdarzenia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

 – Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu w jednym ze sklepów w Ciechanowie przy ul. Sienkiewicza. Mężczyzna jednego dnia dwukrotnie zabrał ze sklepu samoobsługowego po dwa tablety i wyszedł nie płacąc za nie. Wpadł gdy wrócił do sklepu dwa dni później. Pracownik ochrony rozpoznał mężczyznę i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, mieszkańca Ciechanowa, z uwagi na stan nietrzeźwości został osadzony w policyjnym areszcie – poinformowała kom. Jolanta Bym rzecznik prasowy KPP w Ciechanowie.

 Policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego odzyskali skradziony towar. Następnego dnia usłyszał 2 zarzuty kradzieży. Teraz 30-latek będzie odpowiadał przed sądem. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. 

Lim.