Nieznani sprawcy włamali się do Kościoła w Przedwojewie skąd ukradli przedmioty liturgiczne. O zdarzeniu Komendę Powiatową Policji poinformował opiekun świątyni.


Jak udało nam się dowiedzieć do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w pod osłoną nocy. Skradziono kielich mszalny i puszkę do udzielania komunii św. W niedzielę podczas ogłoszeń parafialnych w kościele św. Józefa ks. kanonik Zbigniew Adamkowski poinformował o tym zdarzeniu wiernych i prosił, osoby mające wiedzę dotyczącą kradzieży o kontakt z ciechanowską policją.
Postępowanie w sprawie włamania i kradzieży prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie., która otrzymała informację o włamaniu i kradzieży w piątek wieczorem od opiekuna kościoła.

– Jak ustalili policjanci nieznani jak dotąd sprawcy w okresie od 14 listopada do czasu zgłoszenia po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza kościoła i ukradł przedmioty liturgiczne o wartości około 10tys.zł – wyjaśnia kom. Jolanta Bym, rzecznik prasowy KPP w Ciechanowie.

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego i św. Stanisława w Przedwojewie należy do najmniejszych na całym Mazowszu. Jest kościołem filialnym parafii farnej Św. Józefa w Ciechanowie. Mimo swych niewielkich rozmiarów świątynia, cała kryta gontem, jest bardzo urokliwa. Najciekawszym elementem wyposażenia jest barokowy ołtarz główny z obrazem św. Stanisława Biskupa Męczennika, który jest jednym z jej patronów. Ambona pochodzi z XVIII wieku, a na belce tęczowej umieszczono siedemnastowieczny krucyfiks. Przed kościołem zobaczyć można mogiłę żołnierzy 203. Ochotniczego Pułku Ułanów, poległych w wojnie z bolszewikami w 1920 roku.

 

Red.
Fot. mazowieckiszlaktradycji

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie