Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami z Ciechanowa zatrzymali dwóch mężczyzn, w związku z szeregiem oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”. Wczoraj 45-latek i jego 58-letni wspólnik decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. To kontynuacja zorganizowanych działań policjantów z garnizonu mazowieckiego.

45- i 58-latek wpadli na gorącym uczynku w poniedziałek. Mężczyźni wyłudzili blisko 16 tys. złotych oraz wyroby ze złota od mieszkanki woj. podkarpackiego. Dzięki policjantom, kobieta nie straciła wszystkich oszczędności.

 – Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu wspólnie z „kryminalnymi” z Ciechanowa pracowali nad sprawą oszustwa, do którego doszło w lipcu w Ciechanowie. Wówczas do 79-letniej mieszkanki Ciechanowa zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę, poinformowała, że pożyczyła pieniądze od koleżanki, która pracuje w banku, jednak musi jej pilnie te pieniądze oddać gdyż w banku ma być kontrola. Niestety seniorka przekazała pieniądze podstawionemu „kurierowi” – informuje kom. Jolanta Bym z KPP w Ciechanowie. 

Dzięki operacyjnym ustaleniom, kryminalni, wpadli na trop osób mogących mieć związek z tym procederem. Z informacji policjantów wynikało, że sprawcy prawdopodobnie oszukali w ten sposób kolejną osobę i do przekazania gotówki ma dojść na terenie woj. podkarpackiego. Od pokrzywdzonej seniorki pieniądze oraz złoto odebrał 45-letni mężczyzna. Ten natomiast przekazał pieniądze kolejnej osobie. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 45 i 58 latka.

Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 58-letniego mężczyzny zabezpieczyli ponad 18 tys. euro, telefony komórkowe, nawigacje. Zabezpieczono także dwa samochody osobowe, którymi posługiwali się sprawcy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli kilka zarzutów, 58-letni mieszkaniec Bytomia usłyszał m.in. zarzut oszustwa na mieszkance Ciechanowa. Obydwaj zatrzymani odpowiedzą również za dokonanie oszustwa na mieszkance woj. podkarpackiego.

Z informacji policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni mogli w ten sposób oszukać nawet kilkadziesiąt osób. Wczoraj sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia.

 

KPP/JB/Red. 

Fot. KPP Ciechanów