Na terenie powiatu ciechanowskiego odnotowano oszustwo na pracownika banku a także próbę oszustwa „na pracownika poczty i na policjanta”! 32-latka straciła blisko 30 tys. zł. 


24 czerwca br. 32-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, padła ofiarą oszustwa metodą „na pracownika banku”. Podszywając się pod pracownika instytucji finansowej, sprawca wmówił pokrzywdzonej, że na jej dane próbowano zaciągnąć pożyczkę i że musi „zabezpieczyć swoje środki”. Pod wpływem presji kobieta przelała łącznie 29.870 zł na wskazane rachunki, należące do oszustów.

Dwa dni później na terenie jednej z gmin powiatu ciechanowskiego odnotowano próbę oszustwa metodą „na policjanta” i „pracownika poczty”. Oszuści podając się za funkcjonariusza policji i pracownika poczty próbowali nakłonić jedną z mieszkanek do przekazania gotówki w ramach rzekomego zabezpieczenia jego konta i ochrony przed „kradzieżą z wewnątrz”. Na szczęście, dzięki czujności mieszkanki i szybkiej reakcji, do przekazania pieniędzy nie doszło.

źródło:KPP Ciechanów

Reklama
Baner_czas ciechanowa
previous arrow
next arrow
Baner_czas ciechanowa
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
Reklama
cicholska
Reklama
koptrans-2022
Reklama
T4P-2
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
Strony Internetowe Ciechanów