W miniony weekend na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 1 wypadku i 12 kolizji drogowych. W zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Grudusk ranny został pasażer volkswagena oraz kierująca audi. Policja apeluje  o zachowanie ostrożności na drodze. 

W miniony piątek (9.02) około godz. 17.00 w Grudusku na ul. Żeromskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem, 31-letni mieszkaniec powiatu iławskiego, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadące z naprzeciwka audi, którym kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. W wyniku zdarzenia kierujący volkswagenem wjechał do rowu. Kierująca audi oraz 64-letni pasażer volkswagena z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia około godz. 18.00 w Grzybowie doszło do podobnego zdarzenia. Jak ustalili policjanci, kierujący fiatem, 23-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka fordem. Autem tym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, a wraz z nim podróżowało dwoje dzieci w wieku 8 i 11 lat. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 23-letni kierowca fiata za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem.

Zmienne warunki na drodze powinny być sygnałem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego do zachowania wzmożonej czujności. Opady śniegu, deszczu, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg. Wydłuża się też droga hamowania, przez co nie zawsze w porę jesteśmy w stanie zareagować. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

 

źródło: KPP Ciechanów 

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska