Ciechanowscy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach aż trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 30-latek, który kierował ładowarką jcb mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Dwóch pozostałych kierowców posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Niestety, miniony weekend pokazuje, że niektórych kierowców zupełnie nie obchodzi bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu ostatnich dni na drogach powiatu ciechanowskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

W minioną sobotę (2.09) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą relacji Bogucin – Opinogóra Górna jedzie ładowarka jcb,której kierowca może być pijany. Zgłaszający widząc, że kierujący nie utrzymuje toru jazdy zajechał mu drogę i próbował uniemożliwić dalszą jazdę, jednak mężczyzna odjechał. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol „drogówki”. Chwilę później policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sadem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Kolejnego pijanego kierowcę zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w minioną niedzielę około godz. 1.40 na ul. Tysiąclecia w Ciechanowie. Badanie stanu trzeźwości 32-letniego kierowcy opla wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec powiatu płońskiego ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Płońsku.

Tego samego dnia około godz. 18.45 w miejscowości Jarluty Duże funkcjonariusze Posterunku Policji w Regiminie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. 49-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wsiadł za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Łomży. Za popełnione przestępstwa 32 i 49-latowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

źródło:KPP

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska