Dzięki zgłoszeniu świadka i natychmiastowej reakcji policjantów kolejna historia miała szczęśliwy finał. Mundurowi pomogli zdezorientowanemu i zagubionemu 60-latkowi, którego zdrowie i życie było zagrożone. Mężczyzna szedł środkiem jednej z ulic w centrum Ciechanowa. 60-latek nie wiedział, gdzie jest, nie potrafił też powiedzieć, gdzie miesza i jak się nazywa. W ustaleniu tożsamości pomógł policjantom nieśmiertelnik, który wisiał na szyi mężczyzny. Funkcjonariusze odwieźli 60-latka do domu i przekazali go pod opiekę bliskim.

– W miniony poniedziałek (25.03) około godz. 19 dyżurny ciechanowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że środkiem jednej z ulic w centrum Ciechanowa idzie mężczyzna. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W tej sytuacji życie i zdrowie osoby pieszej było zagrożone. Po chwili od otrzymanego zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę na ul. Fetlińskiej. Sprawiał on wrażenie kompletnie zagubionego i zdezorientowanego. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów. Funkcjonariusze próbowali zdobyć jak najwięcej danych na temat mężczyzny, jednak rozmowa z nim była mocno utrudniona. Mężczyzna nie wiedział, jak się nazywa, gdzie jest, ani gdzie mieszka. Wypowiadał się nielogicznie i miał zaniki pamięci – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.  – Po pewnym czasie mundurowi zauważyli wiszący na szyi mężczyzny nieśmiertelnik, na którym zapisane było imię i nazwisko oraz numer telefonu. Dzięki temu funkcjonariusze nawiązali kontakt telefoniczny z bratem mężczyzny. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, a po badaniu odwieźli 60-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego do domu i przekazali bliskim. Dzięki reakcji świadka i natychmiastowej interwencji mundurowych cała historia miała szczęśliwy finał – dodaj.e 

Policjanci przypominają!

Reagujmy, gdy widzimy osoby zagubione i zdezorientowane w nieodpowiednim miejscu i czasie. Przyczyny mogą być różne: brak orientacji w terenie, choroba czy też nieporadność życiowa. Nasza reakcja może uratować ludzkie życie a zainteresowanie, jakim się wykażemy, na pewno pomoże bezpiecznie wrócić do domu. Jeśli widzisz niepokojącą sytuację, zadzwoń na numer alarmowy 112.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska