Policja szuka sprawcy bądź sprawców włamań do domów jednorodzinnych, do których doszło wczoraj w miejscowości Kargoszyn oraz Kraszewo.

– Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o ostrożność oraz zwrócenie uwagi na obce osoby, których zachowanie wzbudza podejrzenie oraz pojazdy, które poruszają się w rejonie domów jednorodzinnych. O swoich spostrzeżeniach poinformujmy Policję – mówi kom. Jolanta Bym z KPP w Ciechanowie. 

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wczoraj odnotowała dwa zgłoszenia dotyczące włamań do domów jednorodzinnych, skąd zginęły pieniądze, biżuteria oraz elektronarzędzia. Do pierwszego włamania doszło w godzinach przedpołudniowych na terenie gminy Ciechanów do drugiego włamania doszło w godzinach popołudniowych na terenie gminy Ojrzeń. Ciechanowscy policjanci ustalili, że sprawcy dostali się do środka poprzez drzwi tarasowe i okno.
 – Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które
zamierzają okraść. W każdej sytuacji, kiedy widzimy lub słyszymy coś niepokojącego, dzwońmy na policję. Widząc zagrożenie, nie narażajmy się sami, nie płoszmy przestępców, a natychmiast dzwońmy na policję. Policjanci bowiem sprawdzą
każdy sygnał, jak najszybsze zgłoszenie na Policję pozwoli wykonać odpowiednie czynności.
W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. O swoich podejrzeniach możemy również poinformować dzielnicowego, kontakt do niego znajdziemy poprzez aplikację „Moja  Komenda” lub na stronie internetowej policji – dodaje oficer prasowy KPP w Ciechanowie.