Dla mieszkańców województwa mazowieckiego zakończyły się już ferie zimowe. Jak co roku był to czas wzmożonej pracy ciechanowskich policjantów. Funkcjonariusze podejmowali szereg działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na drogach. Przeprowadzili również spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Czas ferii zimowych to z pewnością dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców wyczekiwanym czas odpoczynku od codziennych obowiązków. Równocześnie dla policjantów okres ten jest czasem wytężonej służby, wymagającym właściwego zaplanowania, przygotowania oraz podejmowania działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, zarówno osobom korzystającym z wypoczynku przemieszczającym się w tym celu po kraju, jak również tym wszystkim, którzy pozostaną w miejscu swojego zamieszkania. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 ferie zimowe przypadają w poszczególnych województwach na okres od 15 stycznia do 25 lutego br. Dla mieszkańców województwa mazowieckiego niestety ferie dobiegły końca.

Ciechanowscy policjanci w ramach akcji ,,Bezpieczne ferie 2024” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jeszcze przed rozpoczęciem ferii przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Opinogórze Górnej. Mundurowi poruszyli tematy m.in. bezpiecznego spędzania wolnego czasu, właściwego poruszania się po drodze oraz zagrożeń jakie czyhają na najmłodszych w okresie zimowym. W trakcie ferii funkcjonariusze spotkali się w świetlicy Krzywej Hali w Ciechanowie z uczestnikami półkolonii zorganizowanych w ramach projektu „Profesjonalna Sieć Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży na Mazowszu”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób podróżujących przez teren powiatu ciechanowskiego kontrolowali pojazdy, trzeźwość oraz uprawnienia kierujących. Sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia najmłodszych. Ciechanowscy funkcjonariusze skontrolowali 6 autobusów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Podczas kontroli nie stwierdzili nieprawidłowości i dzieci mogły bezpiecznie ruszyć w drogę.

W czasie od 15 do 28 stycznia br. na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym zginął mężczyzna przygnieciony przez ładowarkę.  Odnotowano 38 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili ponad 200 wykroczeń, z czego prawie 130 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi nałożyli w tym czasie prawie 160 mandatów karnych. W ciągu dwóch tygodni mundurowi zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i 2 w stanie po użyciu alkoholu.

Dla wielu województw ferie dopiero sie rozpoczynają, dlatego działania „Bezpieczne Ferie 2024” potrwają do 26 lutego. Przypominamy również o trwającym konkursie plastyczno-filmowym ŚNIEŻNY DEKALOG

.

 

źródło:KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska