W miniony weekend na terenie powiatu ciechanowskiego wyeliminowanych z ruchu zostało 4 nietrzeźwych kierujących.
Wszyscy wyeliminowani w czasie weekendu nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tj. jazdę w stanie nietrzeźwości. Wiąże się z tym wysoka kara grzywny, kara kilku lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 
Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w piątek wieczorem na ul. Nadrzecznej, gdzie według zgłoszenia na środku jezdni ma stać pojazd z uszkodzonym kołem. Na miejscu policjanci zauważyli uszkodzony samochód marki Alfa Romeo. Obok pojazdu stał 59 – letni mężczyzna, który przyznał się do kierowania. Policjanci zauważyli, że mężczyzna jest pod widocznym wpływem alkoholu. Wskazywał na to jego chwiejny chód oraz bełkotliwa mowa. Badanie wykazało, że kierujący Alfą mieszkaniec Ciechanowa miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.
W dniu 4 stycznia 2020 roku ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicą Strażacką w miejscowości Gąsocin jedzie pojazd marki VW Polo a niepewny styl jazdy kierowcy wskazuje że może być on nietrzeźwy. Ponadto spowodował on kolizję z innym pojazdem po czym zatrzymał się na jednej z posesji. Policjanci w trakcie interwencji zbadali 20 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd przekazali wskazanej, trzeźwej osobie.
Następnego dnia funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki w miejscowości Gołymin Ośrodek zauważyli że kierujący pojazdem marki VW Polo nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli drogowej okazało się że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci sprawdzili również stan trzeźwości kierującego. Okazało się że 32 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma 2 promile alkoholu w organizmie.
Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w poniedziałek w Regiminie. Ciechanowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Fiat Seicento. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 63- letniego kierującego promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko
utratą prawa jazy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.

źródło: KPP Ciechanów/ podkom . Ewa Brzezińska

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska