Policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę opla, który bez uprawnień, wyprzedzał inny pojazd na zakręcie powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyprzedanie to manewr wykonywanych przez kierowców na drodze bardzo często jest on jednak ryzykowny – wykonywany niewłaściwie w nieodpowiednim miejscu może zagrozić innym uczestnikom ruchu drogowego.

– Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 23-letniego kierowcę opla, który wraz z pasażerami poruszał się drogą krajową nr 50. Młody kierowca opla w okolicy m. Mieszki Wielkie wyprzedzał inny pojazd, na łuku drogi, oznaczonej znakiem A-2 „niebezpieczny zakręt w lewo” zmuszając innego kierowcę jadącego z przeciwnego kierunku do hamowania i zjechania na pobocze. Ten niebezpieczny manewr widzieli policjanci, którzy natychmiast zatrzymali kierowcę opla do kontroli. Jak się okazało podczas kontroli mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień – poinformowała kom. Jolanta Bym z KPP w Ciechanowie.  – Widoczność to słowo klucz w przypadku niewłaściwego wyprzedzania na krętej drodze. Kierowca nigdy nie ma pewności, że za ostrym zakrętem nie zbliża się auto jadące w przeciwnym kierunku. Jeżeli jedzie odpowiednio szybko, może nie mieć wystarczającej ilości czasu na podjęcie reakcji – podkreśla. 

Każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym bez uprawnień, podlega grzywnie i zakazowi prowadzenia pojazdów. Grzywna za kierowanie autem bez uprawnień to minimum 1500 zł. Zakaz prowadzenia pojazdów orzekany za wykroczenie trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata. Młody kierowca odpowie również za wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze.

 

red. 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska