Decyzją ciechanowskiej prokuratury 44-latek, który znęcał się nad swoją rodziną został objęty policyjnym dozorem. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma również zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 – W miniony czwartek (19.10) policjanci z ciechanowskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. 44-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał słowami wulgarnymi, krytykował i poniżał żonę oraz syna. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.  – Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Prokurator, na wniosek policjantów, podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Mężczyzna ma również zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia – dodaje. 

Policja przypomina i apeluje –  przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną – jest przestępstwem. Bicie, popychanie, wyzywanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań przemoc się powtórzy. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska