Na 12 dni przed wyborami ubiegający się o reelekcję prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Północne Mazowsze. Na wtorkowej trasie Dudabusa znalazł się Płońsk, Ciechanów i Mława.
Północne Mazowsze, które odwiedzał 16 czerwca prezydent to teren bardzo niejednoznaczny politycznie. Wystarczy podać przykład Płońska, gdzie w 2015 roku w II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda (51,94 proc.) pokonał Bronisława Komorowskiego (48,06 proc.) nieznacznie.
– Co im dała Polska Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego, ministra Kosiniaka-Kamysza i innych, wtedy, kiedy podwyższali wiek emerytalny, podwyższali VAT. Kłamali w czasie kampanii wyborczej w 2011 r.; a co im dała ta Polska, która przez ostatnie pięć lat rozwijała się, tworzyła programy prorodzinne, zwracała uwagę na sytuację seniorów, rodzin, na to wszystko co ważne — mówił prezydent na płońskim rynku.
Andrzej Duda wskazywał ponadto, że rząd Zjednoczonej Prawicy zatrzymał kradzież podatku VAT. Śmiać mi się chce, kiedy dzisiaj rząd Zjednoczonej Prawicy jest oskarżany przez niektórych z opozycji, o to że kradną. To złodzieje krzyczą, że kradną, tak — mówił.
Prezydent wyraził jednocześnie zadowolenie, że „ostatnie pięć lat, to był czas zmian”. Że właśnie ta polityka była ukierunkowana na to, by zrealizować te postulaty, o których mi państwo mówiliście w kampanii — powiedział Andrzej Duda.
Andrzej Duda odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego, który kilka lat temu stwierdził, że podwyższenie wieku emerytalnego było „wysiłkiem modernizacyjnym”.
– Ktoś mi ostatnio pokazał wywiad z Rafałem Trzaskowskim, który w lipcu 2015 r. mówił, że ma nadzieję, że Zjednoczona Prawica nie wygra wyborów, bo zmarnuje cały wysiłek modernizacyjny, który oni zrealizowali. Nazwał podwyższenie wieku emerytalnego wysiłkiem modernizacyjnym. Co za bezczelność! Jeżeli na tym ma polegać wysiłek modernizacyjny, że ludziom – wbrew ich woli – podnoszono wiek emerytalny, to pytam co to za modernizacja i dla kogo? Dla Polaków, czy na żądanie jakichś zagranicznych sfer finansowych, które chcą na tym zarobić – tak, żeby ludzie musieli dłużej tyrać wbrew swojej woli. Ja to zmieniłem, żeby dać państwu prawo przejścia na emeryturę. Tak, jak było poprzednio. Jak ktoś chce, to ma prawo przejść na emeryturę, jeśli nie, to może pracować dalej. Dla mnie to jest realizacja prawdziwych wolności w państwie — mówił prezydent.
Prezydent Duda stwierdził, że przez ostatnie pięć lat wraz z rządem przeprowadzał „prawdziwą modernizację” Polski.
– Po prostu normalne państwo. Takie, jak na zachodzie Europy, gdzie ludzie nie muszą się martwić, jak przeżyć od pierwsze do pierwszego. Po to jest m.in. dodatek „300 plus” – pieniądze na tzw. wyprawkę szkolną, tworzenie żłobków i przedszkoli, program „mama plus”, fundusz dróg samorządowych. Dzisiaj program budowy 100, a mam nadzieję, że 200 przystanków kolejowych na przestrzeni najbliższych lat. Ja nie chcę wykluczenia komunikacyjnego, chcę żeby przywrócono połączenia, które likwidowano za rządów Donalda Tuska — wskazywał Andrzej Duda.
Kolejnym przystankiem na trasie Dudabusa był Ciechanów. Głowę państwa a zarazem kandydata na prezydenta przywitały tłumy mieszkańców nie tylko Ciechanowa. Wzrok Andrzeja Dudy przykuł jeden z transparentów o treści: „Polsce się uda, jeśli prezydentem będzie Duda”
– Mamy w naszym kraju bardzo gorący, ale także bardzo ważny czas. Wybory prezydenckie przesądzą o tym, jaka w przyszłości będzie Polska. Bardzo dziękuję za ten plakat: „Polsce się uda, jeśli prezydentem będzie Duda” — powiedział prezydent.
Chcę bardzo mocno podkreślić, że Polsce się udaje przez ostatnie pięć lat. To jest bardzo dobry czas dla Polski i dla znakomitej większości moich rodaków. Mam nadzieję, że znakomita większość Polaków to odczuwa, że to jest dobry dla Polski czas — dodał.

mil. 

Więcej w papierowym wydaniu CC, 24 czerwca br.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska