Z Dorotą Nasierowską, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gołotczyźnie rozmawia Milena Bonisławska

Milena Bonisławska: Od kilku lat kieruje Pani Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gołotczyźnie. Obserwując działania odnosi się wrażenie, że jest Pani kobietą kultury z krwi i kości.

Dorota Nasierowska: Dziękuję, nie spodziewałam się takiego komplementu. Muszę jednak w tym miejscu koniecznie zaznaczyć, że to praca całego (małego) zespołu oraz dobra współpraca z władzami gminy. Wizerunek GOK mocno się zmienił w ciągu ostatnich lat. Wójt Gminy Sońsk Pan Jarosław Muchowski dostrzega potrzeby mieszkańców w tej materii, co poskutkowało wykonaniem szeregu niezbędnych prac, od termomodernizacji budynku po zagospodarowanie zaniedbanego przez długie lata terenu przy GOK, na którym pojawiła się scena plenerowa, został doposażony plac zabaw, a niebawem doczekamy się też skateparku. Te wszystkie inwestycje dają nam nowe możliwości.

Z wykształcenia jestem plastykiem, animatorem i menedżerem kultury, dlatego ta „papierowa” część pracy nie należy dla mnie do najprzyjemniejszych, choć legenda głosi, że istnieją ludzie, którzy to lubią. Spełniam się na innych, bardziej kreatywnych polach.

MB:  Mieszkańcy docenią to, że placówkę widać i jest otwarta na potrzeby mieszkańców. Proszę powiedzieć jakie zajęcia są prowadzone dla dzieci i młodzieży.

DN: Zacznę może od oferty dla najmłodszych, czyli od sensoplastyki. Zajęcia są okazją do wspólnej zabawy, a przede wszystkim rozwijają funkcje zmysłowe i motoryczne. Maluszki mogą w nich uczestniczyć razem z rodzicami, co jest dodatkowym atutem, ponieważ młodzi rodzice mogą się zintegrować i wymienić doświadczeniami. Dla trochę starszych prowadzimy zajęcia plastyczne i kreatywne, na których dzieci i młodzież mają okazję wykazać się twórczo, poznać nowe techniki i poćwiczyć warsztat artystyczny. Prowadzimy także zajęcia muzyczne: naukę śpiewu, gry na gitarze, pianinie i perkusji. Chociaż opanowanie warsztatu muzycznego wymaga czasu, to kilka miesięcy temu powstała dziecięca kapela rockowa „Czarne Koty”, która ma już za sobą pierwsze koncerty, m.in. podczas finału WOŚP w Ciechanowie.

MB: Przy GOK prężnie działa również Chór Sonata. To propozycja dla starszych mieszkańców.

DN: Sonata ciągle się rozwija. Obecnie liczy 12 uzdolnionych wokalnie osób, które spotykają się co czwartek na próbach. Nasi seniorzy chętnie występują na różnego rodzaju wydarzeniach, odwiedzają ośrodki opieki paliatywnej dostarczając ich mieszkańcom odrobinę rozrywki. Ale seniorzy to nie tylko Sonata, bo na terenie naszej gminy działają dwa Kluby Seniora oraz dwa stowarzyszenia seniorskie, można więc śmiało powiedzieć, że jest to środowisko niezwykle aktywne i samodzielne. Często organizują wyjazdy, warsztaty, angażują się w akcje charytatywne.

 

cała rozmowa w aktualnym wydaniu Czasu Ciechanowa 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska