Każdej wiosny w Ciechanowie wzrasta liczba skrzydlatych mieszkańców. Ciechanowski ratusz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom już w lutym tego roku zakupił 100 sztuk budek lęgowych dla dziuplaków.

– Budki lęgowe są systematycznie wieszane na terenach zielonych w okresie wiosennym.  W pierwszej kolejności na nowe wymienione zostały te, które były zniszczone. Budki są zarówno wieszane, jak i wymieniane w: parku Marii Konopnickiej i J. Dąbrowskiego, między ulicą Kolbego a Czarnieckiego, na Bagrach, przy ul. Bogusławskiego, na Krubinie, przy Szkole Podstawowej nr 6 oraz na osiedlu Bloki, w tym na placu Piłsudskiego – informuje Urząd Miasta Ciechanów.

Jednak ciechanowscy sąsiedzi idą o krok dalej. I tak w Przasnyszu władze miasta postanowiły zaprosić do miasta jerzyki. Był to pomysł radnego Piotra Kołakowskiego, który zaapelował do montażu budek  lęgowych dla jerzyków, które pomogą uchronić przasnyszan przed plagą uciążliwych insektów.

Jeżeli „akcja” odniesie pożądany skutek, w przyszłych latach kupimy ich zdecydowanie więcej. Ten rok traktujemy jako czas na obserwację tej inicjatywy – informuje burmistrz Łukasz Chrostowski .

Red.

fot. UM Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider