Dzięki dofinansowaniu z autorskiego programu wsparcia „Mazowsze dla sportu 2022” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie, już wkrótce powstanie bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią w dal. Inwestycja zakłada budowę 4 torów, położenie nawierzchni oraz stworzenie podbudowy pod nawierzchnię asfaltobetonową lub betonową. Środki umożliwią także modernizację boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w piłkę ręczną i koszykówkę. Zyska ono nową warstwę użytkową.

Jak zauważa radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski, każdy z nas chce w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny, a przy okazji zadbać o swoją kondycję i zdrowie.

– Dlatego, konsekwentnie już od kilku lat na całym Mazowszu rozbudowujemy bazę sportową przeznaczając na ten cel znaczne środki z naszego budżetu. Chcemy, aby takie obiekty były dostępne dla wszystkich, bez względu na to czy mieszkamy na wsi czy w dużym mieście. Tylko w tym roku zwiększyliśmy pulę środków z 30 do 41 mln zł tak, aby jak największa liczba projektów mogła zostać zrealizowana. Cieszę się, że w tym gronie znalazło się aż 26 inwestycji z subregionu ciechanowskiego – podkreśla radny.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków dofinansowanie otrzyma aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł.

W regionie ciechanowskim wsparcie w wysokości 5,3 mln zł trafi do 26 inwestycji.

 

fot. UM

źródło: UMWM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska